Humanitarni turnir u malom fudbalu

Датум објаве: 29.05.2014.

Humanitarni turnir u malom fudbalu

U sredu, 28. Maja, na terenima Gradskog centra za fizičku kulturu održan je humanitarni turnir u malom fudbalu. Osobe sa invaliditetom Beograda pridružile su se akciji prikupljanja pomoći za područja i sugradjane stradale u poplavama.

Turnir je organizovao Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda.  Učesnici su bili učenici škola Veljko Ramadanović i Stefan Dečanski, korisnici Doma u Sremčici,  udruženja Asocijacija za promovisanje inkluzije, Pobednik i Živimo zajedno, Dnevni boravci iz Šekspirove, Starog Grada i Sunca a uključili su se i dečaci evakuisani iz Obrenovca i smeštenu u prostorijama Starog Dif-a.

U divnoj atmosferi kakva i može biti kada su u pitanju akcije ove vrste, a koju je dodatno obogatio popularni radio voditelj Darko Mitrović, pokazana je velika solidarnost sa postradalima.
Novac prikupljen ovom akcijom , koju je podržala i kompanija  Atlantik grupa, stavljen je na raspolaganje Crvenom krstu.