Мини концерт класичне музике у ДБ Барајево

Датум објаве: 05.06.2024.

Мини концерт класичне музике у ДБ Барајево

У ДБ Барајево одржан је мини концерт ученика музичке школе „Даворин Јенко,“ издвојеног одељења из Барајева. Полазници основне музичке школе од I до VI разреда, за наше кориснике извели су поуларна дела познатих композитора класичне музике.

Сарадња Дневног боравка Барајево и музичке школе “Даворин Јенко” настала је у жељи да музику представимо као „лек за тело, ум и душу“, а у исто време и да пружимо подршку деци, младима и одраслима различитог степена потребне подршке како би унапредили своје способости и могућности.

Музика нам помаже да схватимо свет око себе, развијемо моторику, истражимо своје емоције, будемо маштовити, подстакнемо креативност, упознамо сопствени глас, стимулишемо вербализацију, побољшамо спознајне вештине, будемо дружељубиви.

Кроз заједничке активности корисници подижу ниво квалитета живота и остварују позитиван однос са наставницима и децом музичке школе.