Mini koncert klasične muzike u DB Barajevo

Датум објаве: 05.06.2024.

Mini koncert klasične muzike u DB Barajevo

U DB Barajevo održan je mini koncert učenika muzičke škole „Davorin Jenko,“ izdvojenog odeljenja iz Barajeva. Polaznici osnovne muzičke škole od I do VI razreda, za naše korisnike izveli su poularna dela poznatih kompozitora klasične muzike.

Saradnja Dnevnog boravka Barajevo i muzičke škole “Davorin Jenko” nastala je u želji da muziku predstavimo kao „lek za telo, um i dušu“, a u isto vreme i da pružimo podršku deci, mladima i odraslima različitog stepena potrebne podrške kako bi unapredili svoje sposobosti i mogućnosti.

Muzika nam pomaže da shvatimo svet oko sebe, razvijemo motoriku, istražimo svoje emocije, budemo maštoviti, podstaknemo kreativnost, upoznamo sopstveni glas, stimulišemo verbalizaciju, poboljšamo spoznajne veštine, budemo druželjubivi.

Kroz zajedničke aktivnosti korisnici podižu nivo kvaliteta života i ostvaruju pozitivan odnos sa nastavnicima i decom muzičke škole.