Реновира се дневни боравак Стари град

Датум објаве: 12.08.2021.

Реновира се дневни боравак Стари град

Секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић обишла је данас радове на објекту Центра за смештај и дневни боравак деце и омладине ометене у развоју на општини Стари град.

Она је овом приликом изјавила да је Град Београд започео реконструкцију на пет објеката социјалне заштите.

– Ради се о дневном боравку за децу са сметњама у развоју у Младеновцу и Старом граду, клубу за најстарије суграђане у Сопоту, Градском центру за социјалну рад у Раковици и Прихватилишту при Звечанској. Осим тога, у току је и јавна набавка за комплетно реновирање Центра за социјални рад у Гроцкој и Клуба за најстарије суграђане у Гроцкој. До краја године ћемо комплетно реконструисати седам објеката социјалне заштите – рекла је Станисављевићева.

Она је нагласила да ће 26 корисника, који су тренутно уписани у овај дневни боравак, за 45 дана овде имати неупоредиво боље услове.

– У току је реконструкција овог објекта која подразумева комплетну замену подова, кречење, замену електроинсталација, фарбање унутрашње и спољашње столарије. Укупна вредност радова је два милиона динара – изјавила је Наташа Станисављевић.

Она је истакла да Град Београд жели да обезбеди најбоље услове како за кориснике ових установа тако и за запослене.

– Желимо да наши корисници имају најбоље могуће услове какве имају и корисници развијених европских земаља. Сходно томе, стално улажемо у наше објекте јер наши корисници овде проводе више од пола дана, пет дана у недељи. Дневни боравци раде од 6 до 18 часова и корисници могу неограничено да користе услугу дневног боравка – казала је секретарка.

Према речима Наташе Станисављевић, важно је да родитељи знају када оставе своју децу у овим дневним боравцима да ће њихова деца имати најбоље услове. Са друге стране, важно је и да запослени који овде раде имају добре услове, како би дали свој максимум у раду, додала је она.

– Тренутно планирамо буџет за 2022. годину и желимо да наставимо са сређивањем објеката социјалне заштите. Када правимо планове, увек се трудимо да слушамо родитеље деце са сметњама у развоју. Захваљујући иницијативи родитеља, али и Општини Стари град, која је дала предлог шта би требало да се побољша у области социјалне заштите, овај објекат ће бити функционалнији и лепши за све наше кориснике.

Градска секретарка је подсетила да је 2012. године буџет опредељен за социјалну заштиту износио 20 милиона динара, док 2021. године износи 200 милиона динара, што је чак 10 пута више, на чему је захвалила градској власти и напоменула да се управо на тај начин показује одговорност према грађанима.

Председник општине Стари град Радослав Марјановић изразио је задовољство што се у Старом граду сређује објекат за децу ометену у развоју.

– Градски секретаријат је спровео оно што смо иницирали као веома важно. Разговарали смо о томе како да у наредном периоду повећамо капацитете дневног боравка, с обзиром на то да су и они ограничени. Желимо да одговорно бринемо о свим категоријама друштва, а посебно о особама са инвалидитетом и деци са сметњама у развоју. Надам се да ћемо у наредном периоду имати и додатне објекте које ћемо сређивати и адаптирати како би њиховим корисницима обезбедили најбоље услове – рекао је Марјановић и захвалио Граду Београду и надлежном секретаријату.

Директор Центра за смештај и дневни боравак деце и омладине ометене у развоју Петар Јорданов изјавио је да овај објекат користи 26 корисника другог степена заштите.

– Хвала Секретаријату за социјалну заштиту и Општини Стари град јер су препознали потребу за реконструкцијом објекта. На овај начин ћемо моћи да повећамо активности које се обављају у овом дневном боравку, а да споменем и то да је секретаријат издвојио средства за рекреативну наставу коју ћемо обављати на Митровцу на Тари – рекао је Јорданов.

 

Извор: Беоинфо